I love you do not know how.... But I am a vampire....and you are anoly human.... I don´t know can control... I want your blood, but i don¨t see your die... Think it will work?

4teens a všechno kolem toho

27. května 2011 v 21:32 | Little vampire |  Celebrity
Teď se jdu vrátit k velmi populárnímu seriálu 4teens :) takže herci o svých rolích :

Jirka (Tomáš Materna)

Tomáš Materna
S režisérem Pavlem Jandourkem se setkal při natáčení filmu Maharal - Tajemství talismanu (2007). Jako malý kluk navštěvoval taneční kurzy a později hrál v několika muzikálech. Daboval např. v TV seriálech Chůva k pohledání, Kutil Tim, Okouzlení… Zahrál si ve filmu O kominickém učni a dceři cukráře (2006).
1. Jak se ti líbí komiksy Jozefa Gertli - Danglára?
Je skvělý! Jeho styl je obdivuhodný a mohli by mu závidět i mnozí, kteří se o podobnou tvorbu pokoušejí. Mně Bůh tento talent nenadělil, v kreslení mi to nikdy moc nešlo…
2. Tvým seriálovým otcem je Miroslav Táborský (profesor na gymnáziu). Bral bys ho jako tátu nebo radši jako přítele?
S panem Táborským jsem se setkal na natáčení už dříve, takže se známe déle. Kdo by ho za otce nebral?! Je fajn. ;)
3. Jak bys charakterizoval svou seriálovou postavu? Jste si něčím podobní?
Je to umělec tělem i duší, hraje v kapele a k tomu ještě stihne sportovat. Je všestranně nadaný, ale jediné, co bych mu vytknul, je jeho tichá povaha. Možná to je způsobeno tím, že vyrůstá bez mámy a že jeho otec učí ve stejné škole. Ale i přesto, že je tak tichý, je mezi spolužáky velmi oblíbený. A i holkám se líbí. Podobný je mi asi v tom, že je pro každou srandu a nesmí nikde chybět. A oba rádi hrajeme fotbal. ;)
S režisérem Pavlem Jandourkem se setkal při natáčení filmu Maharal - Tajemství talismanu (2007). Jako malý kluk navštěvoval taneční kurzy a později hrál v několika muzikálech. Daboval např. v TV seriálech Chůva k pohledání, Kutil Tim, Okouzlení… Zahrál si ve filmu O kominickém učni a dceři cukráře (2006).

Linda (Dagmar Křížová)

Další z řady ostravských konzervatoristů, kteří v průběhu natáčení dospěli až k maturitě. V seriálu hraje nevděčnou roli třídní drbny, která párkrát zaslechne, co nemá, a rozšíří "zaručenou" zprávu o některém, ze svých spolužáků. Několikrát se jí to pořádně vymstí.
1. Říká se, že herci mají raději záporné role. Jak to bylo mezi Vámi a Vaší Žárovkou? Byla nějaká situace, kdy jste si spolu moc nerozuměly?
Ano, prý je to doopravdy tak. Moje záporné vlastnosti se tedy pekelně vyřádily. Žárovka mi často přišla hodně nevděčná. A pokud se snažila nějakou informaci využít ve svůj prospěch, dostala pokaždé pořádně na frak - tedy v jejím případě spíše na čelo. Trošku mě mrzí, že moje postava v seriálu nemá moc příležitostí ukázat, že není tak úplně bezcitná, ale že se spíše snaží někam se začlenit a nejde jí to. Každopádně bylo pár situací, kdy jsem si nevěděla rady a nesouhlasila jsem s ní. Ale byla to zábava.
2. V jednom z dílů seriálu se na Vás vyřádily maskérky. Na fotkách vypadá Vaše vyrážka docela autenticky. Nelekla jste se sama sebe při pohledu do zrcadla?
A víte, že ano? Ale hned potom jsem se začala smát, a byla vděčná, že nic takového nemám doopravdy. Každopádně to byl jeden z dobrých vtípků do našeho hereckého kolektivu, a mě bavilo dělat si legraci sama ze sebe.
3. Prozradíte něco o svých profesních plánech?
Ráda bych se dál věnovala divadlu, které je mou srdcovou záležitostí,
ale také bych byla ráda, kdyby se mi podařilo uspět i v televizním světě.
Velice mě láká muzikál. Ale co já vím, jsem v začátcích a moje cesta může kdykoliv změnit směr.

Dája (Tereza Beranová)

Tereza Beranová
Studuje na konzervatoři, v pohádce Dvanáct měsíčků (rež. Karel Janák) hraje roli rychtářovy dcery. Připravuje Centrum dramatických pořadů TS Ostrava.
1. Kdybys nebyla herečkou, chtěla bys být novinářka?
Chtěla jsem být: baletka, právnička, psycholožka, prezidentka, voják, doktorka, moderátorka… Možná i redaktorka by se mezi mými dětskými sny našla. Nakonec jsem si vybrala herectví, můžu tak být čímkoliv kdykoliv.
2. Co pro tebe bylo při natáčení nejtěžší?
Nejtěžší pro mě byly začátky. Vůbec jsem nevěděla, do čeho jdu, ale máme skvělou partu a ještě lepší lidi ve štábu, kteří mi pomohli trochu se otrkat. Ještě těžší bylo skousnout to, že Dája má být ta obyčejná, stereotypní a ne moc hezká holka. Když jsem se pak po natáčení oblékla do osobních věcí, rozpustila vlasy, sundala brýle a šla se se všemi rozloučit, málem mě nepoznali.
3. Ve své televizní třídě jsi férová holka, která se snaží podpořit dobré vztahy mezi spolužáky. Jak jste si ve skutečnosti rozuměli v zákulisí? Měli jste čas stýkat se i mimo natáčení?
Jsou to všechno moc fajn lidičkové. Když přestanu být Dája, ta, se kterou si moc nepokecáte, pak jako Terka (zejména, když se na druhý den nemusí do školy) neváhám ukázat pražským kamarádům, jak to u nás chodí.

Petr (Tomáš Váhala)

Tomáš Váhala
Vystudoval Janáčkovu konzervatoř v Ostravě obor Hudebně dramatické umění a loutkoherectví. Zahrál si ve filmu Davida Vignera Mezi nimi. Je členem činoherního souboru Divadla F. X. Šaldy v Liberci, kde hraje v Baladě pro banditu a v dalších představeních a kde dostal příležitost zahrát si Romea v Shakespearově tragédii Romeo a Julie.
1. Petr má v seriálu poměrně vyhrocené názory na cizince a lidi z jiných etnik. Jak to ve skutečnosti vnímá Tomáš Váhala?
Beru každého jako jedince a podle toho soudím. Nechci nikoho házet do stejného pytle.
2. Během sedmi dílů toho tvůj hrdina zažije docela dost. Který z natočených okamžiků byl pro tebe nejsložitější?
Fyzicky nejnáročnější bylo natáčení lyžáku. Celkově jsem ale ze všeho nejvíc ocenil spolupráci se staršími a zkušenějšími kolegy.
3. Jak sis rozuměl s režisérem? Která filmařská profese (kromě hraní) je pro tebe nejvíc přitažlivá?
Bez problému. Na žádnou si netroufám.

Míša (Lucie Šteflová)

Lucie Šteflová
Poprvé ji diváci uviděli v seriálu Místo nahoře a v jeho pokračování Místo v životě jako Haničku Lukešovou, dceru Simony Stašové a Mirka Táborského. Poté si zahrála ve válečném filmu Krev zmizelého (2004), v koprodukční pohádce Hospoda U bílé kočky, v Trapasech v díle Harašení a v Tajemství dešťového pokladu. Objevila se i v italském filmu Umění milovat, kde ztvárnila roli malé Dorly. Zahrála si princeznu v pohádce České televize Princezna Ano a v dvoudílném televizním filmu z produkce ostravského televizního studia Na vlky železa byla dcerou hlavního hrdiny.
1. Tvoje hrdinka perfektně jezdí na skejtu. Umíš to taky tak? Anebo raději hraješ na počítači?
Na skejtu rozhodně nejsem tak perfektní, ale snažím se. Počítačové hry nehraji vůbec. O to víc mě tahle role baví, že je úplně jiná, než jsem já.
2. Co pro tebe bylo při natáčení nejtěžší?
Byla to asi scéna, kdy jsem měla říct Lindě Járové (Žárovce) "drž
hubu, ty krávo" a vyběhnout ze třídy, nejen že se mi nedařilo říct jí to dost naštvaně, ale když jsem vybíhala, zapomněla jsem vzít za kliku, narazila jsem do dveří a odrazila se a spadla jsem na zem. Takže tohle byla moje nejtěžší a nejvtipnější scéna.
3. Znáš někoho, kdo ti připomíná tvoji postavu nebo někoho z tvých televizních spolužáků?
Moji přátelé taky jezdí na skejtu nebo hrají na počítači, málokdo to má dohromady. Znám ale spoustu takových, kteří (nebo spíš které) mi připomínají Paty nebo Žárovku, a spoustu dalších… proto mi seriál připadá, že je psaný podle skutečných teenagerů

Milan (Ondřej Malý)

Ondřej Malý
Studuje konzervatoř, zahrál si roli Bobana v muzikálové pohádce z dnešních dnů Fredy a Zlatovláska (2008) režiséra Tomáše Krejčího. Na loňských Shakespearovských slavnostech na sebe upozornil v představení Romeo a Julie, kdy o něm Divadelní noviny napsaly: "Osvěžením bylo i pojetí Romeova kamaráda Benvolia jako trochu oprsklého, baculatého teenagera (student ostravské konzervatoře Ondřej Malý, nepopleťme si ho s královéhradeckým hercem totožného jména i příjmení)."
1. Ondro, co ty a počítač? Taky tak sjíždíš hry jako tvůj seriálový Milan?
Já a hry? …abych řekl pravdu, rád si na kompu zapařím, mám dokonce i takové období, kdy mě ta hra tak vtáhne, že vůbec nevycházím z domu, ale dokážu se bez toho obejít…
2. Jaký největší zážitek si odnášíš z natáčení? Nebyla to náhodou krkolomná jízda na lyžích?
Zážitků je hodně od krkolomné jízdy na lyžích nebo na prkně, poznání nových přátel, poznávání se se slavnými herci, až po hodiny strávené na place nebo vtipkování se štábem.
3. Co bys vzkázal divákům?
Dívejte se! Myslím si že to bude zajímavý seriál. Je tam od všeho trochu. První lásky, školní časák, školní kapela, krásné holky, fotbal, lyžák, všechno, co si člověk může přát.

Kamila (Vanda Chaloupková)

Vanda Chaloupková
Vystudovala ostravskou konzervatoř, první divadelní zkušenosti získala v Národním divadle moravskoslezském a nyní je členkou hereckého souboru Divadla Na Fidlovačce. Zahrála si ve filmu Davidla Vignera Mezi nimi. Kromě seriálu 4teens ji uvidíme také v pohádce Dvanáct měsíčků.
1. Ve skutečnosti jsi o něco málo starší než seriáloví prvňáci. Projevilo se to nějak v komunikaci mezi tebou a tvými kolegy, kteří věkově odpovídají?
Byli jsme skvělý kolektiv a odnesla jsem si z natáčení řadu cenných zkušeností. Měla jsem z "mladších" nejprve strach, ale nakonec jsme si kápli do noty a s některými si dokonce rozumím bezvadně.
2. Kamila umí dobře hrát na basovou kytaru. Máš to taky tak?
Já na kytaru neuměla vůbec, hraju pouze na klavír. Přežila jsem pár lekcí i s puchýři na prstech a umím snad 6 akordů.
3. Na tvé seriálové Kamile si hodně "zamakaly" maskérky. Jaké to bylo být objektem jejich práce?
Bylo a je to vždycky nesmírně příjemné. Na krátko ostříhaná jsem si přála být už dlouho. Vlastně jsem nemusela nic dělat a to je na tom to nejlepší. Přišla jsem, uvelebila se, zavřela oči a užívala si, že se o mě někdo stará. Je to skvělý pocit. V divadle to mám jinak, tam se většinou líčím sama.

Amos (Tomáš Hlaváček)

Tomáš Hlaváček
Studuje na obchodní akademii. Objevuje se v reklamách a v jedné "graffiti" upoutávce na ČT2. Mezi přáteli mu nikdo neřekne jinak nežli Jamie (píše se J-Me). V seriálu se uplatnilo několik jeho autentických vět a nadávek.
1. Kterou muziku rád posloucháš? Jsi opravdu tak skvělý muzikant jako je Amos?
Poslouchám hudbu mnoha směrů, od Jamese Browna po současné Zion I, což je hip-hop mixovaný s drum'n'bass. Nejsem sice tak dobrý hudebník, jako je Amos, ale mám velice podobné rodinné i hudební zázemí. :)
2. V seriálu jsi terčem nevybíravého útoku některých spolužáků. Setkal ses i ve skutečnosti s něčím podobným?
Určitě setkal, hlavně v dětství to bylo na denním pořádku. Ale Česká republika se od té doby víc otevřela světu a lidé jinak vnímají cizince, se kterými přijdou do styku, takže v současné době je to mnohem lepší.
3. S kým ze "spolužáků" a hereckých kolegů sis nejvíc rozuměl i mimo natáčení?
Rozumím si s každým. Když jsme ale točili 12 hodin v kuse nebo dva dny za sebou nočku, tak už jsme si všichni potřebovali od sebe navzájem odpočinout. Ale určitě budu na tohle natáčení ještě dlouho vzpomínat - v dobrém!

Patricie (Adriana Neubauerová)

Adriana Neubauerová
Hrála v jedenácti letech hlavní dětskou roli v románu Na Větrné hůrce, potom následovalo několik studentských filmů, ve třinácti dostala roli v seriálu Ordinace v růžové zahradě, kde hrála nezletilou těhotnou dívku. Poté nastala fáze hlavních rolí, která odstartovala filmem Maharal - Tajemství talismanu, pokračovala pohádkou O kominickém učni a dceři cukráře a filmem Láska in Memoriam. Do její filmografie patří i americko-anglický snímek The Philantrophist.
Adriana studuje literárně zaměřené gymnázium, jezdí na koních a provozuje hipporehabilitaci s postiženými dětmi na statku Orion v Braníku.
1. Je nepochybné, že ti to velmi sluší! Ale tvoje Patricie je chvílemi dost naivní. Nechce se věřit, že by ti byla něčím podobná. Co ty na to?
V to doufám, že si nejsme moc podobné!! Je fakt, že jsem byla hodně překvapená, když jsem dostala roli naivní, hloupé "blondýnky", kterou zajímají pouze kluci, oblečení a kamarádky, ale myslím, že jsem se s tím docela sžila a je pravda, že Paty mě baví. Všichni ze mě mají srandu a já si jí ze sebe dělám taky, navíc když řeknu něco hloupého, nebo se mi stane nějaký trapas, mám jednoduchou omluvu: "Pardón, jsem prostě Paty!"
2. V seriálu pokukuješ střídavě po několika klucích. Který z nich je Ti jako kolega nejvíc sympatický?
No tak to nevím. Pravdou je, že tuhle naší partičku na natáčení mám hrozně ráda, jsou to strašně fajn lidi a vážně nedokážu posoudit, kdo z kluků mi je nejsympatičtější, nebo se mi líbí nejvíc. Rozhodně ti, kteří můžou za výběr mých filmových spolužáků, mají velmi dobrý vkus…
3. Máš už několik hereckých zkušeností. Jak mnoho pro tebe znamená právě tato, v seriálu 4teens?
Pro mě každá role znamená hrozně moc, protože zkušenosti, které díky ní získám, jsou vážně k nezaplacení. A co se týče přímo Paty, tak tahle role je prostě zábavná, nebýt jí, nikdy bych nezažila takovou legraci, jakou jsme si užili při tomhle natáčení.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

co si myslíš o knížce Emily Strange?

super
nic moc
je trapná

Komentáře

1 miss-veronique miss-veronique | Web | 28. května 2011 v 13:18 | Reagovat

Jo je to skvělej seriál :-)

2 An$a-členka klubu Flow An$a-členka klubu Flow | E-mail | Web | 28. května 2011 v 13:24 | Reagovat

Já ten seriál neznám :(.Ale nejvíc se mi asi líbí Kamila

3 Andy Andy | 28. května 2011 v 13:28 | Reagovat

Dobrej seriál :)

4 deese-joque deese-joque | 28. května 2011 v 13:35 | Reagovat

zajiamvy clanek a divkam to moc sluis na fotkach :)

5 orientable orientable | 28. května 2011 v 18:20 | Reagovat

Fakt COOL seriál..

6 Zdenda Zdenda | E-mail | Web | 16. listopadu 2011 v 7:08 | Reagovat

Souhlas

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama